SYSTEMY OKIENNO-DRZWIOWE

TYLKO NAJLEPSZE I SPRAWDZONE KOMPONENTY


DOMEX

Fabryka ciepłych okien i drzwi z PVC i auminium

Przy wyborze nowych okien znaczącą rolę oprócz spraw estetycznych grają też aspekty funkcjonalne. Poniżej zestawiliśmy niektóre informacje, które mogą się okazać bardzo pomocne dla Państwa – wszystko po to, aby wybrali Państwo takie okna, które optymalnie spełnią Państwa oczekiwania.

Okno jako element budowlany spełnia bardzo różnorodne funkcje. Oświetlenie, wentylacja, możliwość wglądu do środka i wyglądania na zewnątrz, izolacja cieplna i akustyczna, zaciemnienie – to najważniejsze z nich. Ponadto okna i drzwi w bardzo istotny sposób kształtują architekturę budynku; stanowią optyczne urozmaicenie fasady i nadają jej indywidualnych akcentów.

Cecha rozróżniająca - zlicowanie

W przeciwieństwie do liczby i ukształtowania komór, które w gotowym oknie pozostają niewidoczne, zlicowanie jest widoczną cechą w kształcie profilu okiennego z PVC. W przypadku okien ze zlicowanych profili powierzchnie licowe skrzydeł i ościeżnic tworzą jedną płaszczyznę. Wynika z tego kilka zalet konstrukcyjnych. Unika się przez to bezpośredniego oddziaływania uderzających kropli deszczu na zewnętrzną przylgę. Poza tym – ze względu na większą głębokość wrębu szybowego – można stosować warianty oszklenia z grubszymi szybami (szyby funkcyjne), konieczne na przykład do osiągnięcia lepszej ochrony akustycznej. W remontach starego budownictwa często stosuje się profle niezlicowane, ponieważ dzięki nim łatwiej jest odtworzyć wygląd starych drewnianych okien.

Cecha rozróżniająca - ukształtowanie komór

Cechą charakterystyczną dla geometrii profilu okiennego z tworzywa sztucznego jest w pierwszej kolejności liczba i ukształtowanie komór we wnętrzu profilu. Miarodajna jest przy tym minimalna liczba komór w kierunku przepływu ciepłą od wewnątrz do zewnątrz. Ze względu na względnie złą izolację cieplną nie oferuje się już na rynku profili głównych z jedną tylko komorą. Wartość przenikania ciepła takich konstrukcji kształtowała się w granicach od 2,0 do 2,4 W/m²K i nie spełnia już dzisiejszych wymogów rozporządzeń o oszczędności energii.

Profile dwukomorowe posiadają od zewnętrz komorę przednią do odprowadzania wody i drugą dużą komorę do umieszczenia stalowych wzmocnień. Dzięki komorze przedniej profil ten posiada lepszą izolację cieplną niż profil jednokomorowy (wartość U 1,8 do 2,1 W/m²K). Profile trójkomorowe posiadają komorę przednią także od strony wewnętrznej, co dodatkowo poprawia izolację cieplną. Wartość przenikania ciepła w profilach trójkomorowych kształtuje się w zakresie od 1,5 do 1,9 W/m²K. Głębokość tych konstrukcji wynosi przy tym ok. 60 mm.

Kryteria wyboru okien

Wszystko jedno, czy przy budowie nowych domów, renowacji czy remoncie – wybór właściwych okien odgrywa ważną rolę już w fazie projektowania obiektu. Wybór elementów okiennych zależy bowiem od tego, jakie aspekty, optyczne, techniczne czy też funkcjonalne stoją na pierwszym planie.

Zasadniczo klasyfikuje się okna według materiałów na ramy i systemy uszczelniające.


WYŚLIJ ZAPYTANIE

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy. Nasze Biuro Obsługi Klienta skontaktuj się z Tobą i odpowie na wszystkie pytania.